Dla Prasy

Szalone akordy i rekordy – Podsumowanie Szalonych Dni Muzyki 2012 ROSJA

Genialna twórczość najwybitniejszych rosyjskich kompozytorów przyciągnęła rekordową liczbę widzów.

Warszawa stolicą muzyki rosyjskiej

Co łączy nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i wilka” i „Czarnego Łabędzia” z oscarową rolą Natalie Portman? Co ma wspólnego „Romeo i Julia” z legendarnym „Star Trekiem”? Co łączy „Waleczne Serce” z wybitną rolą Mela Gibsona i „Szeherezadę”? I w końcu co ma wspólnego „Conan Barbarzyńca”, klasyk z Arnoldem Schwarzeneggerem z… „Lotem trzmiela”? Otóż wszędzie pojawia się genialna twórczość najwybitniejszych rosyjskich kompozytorów, takich jak: Rimski-Korsakow, Czajkowski, Rachmaninow, Prokofiew, Strawiński i Szostakowicz, której za tydzień będzie można posłuchać w Warszawie.

„To idzie młodość…”

10 najlepszych zespołów wyselekcjonowanych spośród szkół muzycznych z całej Polski wystąpi za tydzień, w dniach 28-30 września, na scenach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie podczas międzynarodowego festiwalu Szalone Dni Muzyki „ROSJA”, wykonując utwory najwybitniejszych rosyjskich kompozytorów, takich jak: Rimski-Korsakow, Czajkowski, Rachmaninow, Prokofiew, Strawiński i Szostakowicz. W ciągu 3 dni w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wystąpi około 950 artystów z całego świata prezentując geniusz muzyczny rosyjskich twórców podczas 60 koncertów.

Gra o stołki, czyli koncert specjalny w ramach Festiwalu Szalone Dni Muzyki

Co zrobić, aby do słuchania muzyki klasycznej zachęcić jak najwięcej młodych ludzi? Jak przekonać ich, że sala koncertowa, to także miejsce dla nich? Odpowiedzią jest koncert specjalny „Gra o stołki”.

3. edycja Szalonych Dni Muzyki w rosyjskich rytmach

W dniach 28-30 września, już po raz trzeci, w Warszawie odbędzie się międzynarodowy festiwal „Szalone Dni Muzyki”. W ciągu 3 dni 950 artystów z całego świata zaprezentuje geniusz muzyczny największych rosyjskich kompozytorów: Rimskiego-Korsakowa, Czajkowskiego, Rachmaninowa, Prokofiewa, Strawińskiego i Szostakowicza. Bilety w sprzedaży już od jutra, tj. 1. września.

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2012 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl

do góry