Smykofonia

Smykofonia już po raz drugi zagra na festiwalu „Szalone dni muzyki”.
Zapraszamy na specjalne koncerty dla melomaluszków w wieku 0-5 lat 

12 koncertów, „Sala Czechow”, 29 i 30 września godzina 10:00, 11:15 i 12:30. 

Smykofonia zdj. Wojciech Kownas„NA MUZYKĘ NIGDY NIE JEST ZA WCZEŚNIE”– pod takim hasłem Fundacja Muzyka jest dla wszystkich zorganizowała od lutego 2011 roku ponad 100 koncertów Smykofonii, we współpracy z Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, dzięki wsparciu Fundacji Orange, Biura Kultury m.st Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncerty odbywają się regularnie w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ulicy Elektoralnej 12 oraz od czerwca 2012 w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul.Grochowskiej 272, a także na Mazowszu w Otwocku, Węgrowie, Siedlcach i Sokołowie Podlaskim.

W ramach Smykofonii wystąpili m.in.: Olga Pasiecznik, Kuba Jakowicz, Orkiestra Arte dei Suonatori, Kwartet im. W. Lutosławskiego, Anton Birula i „Lute Duo”, „Ensemble Diderot”, „Kawalerowie Błotni”, Zespół „Il Canto” i „Hob-beats, „Puch-Puchy”, muzycy z Filharmonii Narodowej, Filharmonii Pomorskiej i Warszawskiej Opery Kameralnej i wielu innych znakomitych artystów. Projekt konsultowany jest z prof. Barbarą Kamińską – psychologiem muzyki UMFC, a wśród prowadzących koncerty są m.in. Ada Kortas z Filharmonii Pomorskiej, Malina Sarnowska z Filharmonii Narodowej, Marysia Klatka, Małgosia Szarlik-Woźniak i Jacek Tarczyński i Viola Łabanow.

Od pierwszych chwil projektowi towarzyszy ogromne zainteresowanie rodziców i sukces frekwencyjny. Podstawowe założenia projektu to wysoka jakość prezentowanej muzyki i dostosowanie wszelkich działań do możliwości percepcyjnych dzieci. W każdym koncercie oprócz muzyki w oryginalnym kształcie, pojawiają się opracowania utworów, piosenki i łatwe zabawy rodziców z dziećmi. Fundacja buduje swoje doświadczenia w przygotowywaniu koncertów dla najmłodszej i najbardziej wymagającej publiczności korzystając z doświadczeń Wigmore Hall w Londynie oraz z wiedzy prof. Barbary Kamińskiej z Katedry Psychologii Muzyki UMFC.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie i uczestniczeniem w koncertach i wydarzeniach Smykofonii w kolejnych sezonach oraz otrzymywaniem regularnych informacji o projekcie i koncertach zapraszamy do odwiedzenia stron www.smykofonia.pl , www.muzykajest.pl i skorzystania z możliwości otrzymywania newslettera. Zapraszamy także do skorzystania ze śpiewnika internetowego www.spiewajmimamo.pl

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2012 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl

do góry