Andrei Korobeinikov

fortepian

Andrei Korobeinikov

Andrej Korobeinikow, urodzony w Moskwie w 1986 roku, występował już w ponad 20 krajach i zdobył nagrody w ponad 20 krajowych i międzynarodowych konkursach, w tym pierwszą nagrodę w Konkursie im. Skriabina w 2004 roku i drugą nagrodę w Konkursie im. Rachmaninowa w Los Angeles w 2005 roku.

Ukończywszy w wieku zaledwie 19 lat Konserwatorium w Moskwie z wyróżnieniem „Najlepszy muzyk dekady”, kontynuował studia w Royal College of Music w Londynie dzięki stypendium od G&J Simmonds. W 2006 roku zadebiutował w świetnym stylu we Francji, a następnie powtórzył swój sukces na festiwalu La Roque d’Anthéron i La Folle Journée w Nantes oraz w Japonii.

W 2007 roku zadebiutował w Londynie wykonaniem „II Koncertu fortepianowego” Rachmaninowa pod batutą Wladimira Aszkenaziego, a dziś jest zapraszany do prestiżowych sal koncertowych, takich jak Wigmore Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie czy też Théâtre des Champs-Elysées w Paryżu. Ostatnio odnosił sukcesy z NDR Sinfonieorchester (Hamburg), Orkiestrą Filharmoniczną (Paryż) oraz Budapesztańską Orkiestrą Festiwalową (Budapeszt). Równocześnie do kariery pianisty, Andrej Korobeinikow w wieku 17 lat otrzymał dyplom Europejskiego Uniwersytetu Prawa w Moskwie i opublikował w kilku językach prace o tematyce prawniczej.
W ostatnich latach rozwinął pasję kompozytorską i w kilku recitalach zaprezentował utwory swojego autorstwa.

Dla Mirare nagrał pierwszy, bardzo dobrze przyjęty album z utworami Skriabina, następnie płytę z wykonaniem dzieł Beethovena, a niedawno wydał nagranie koncertów Szostakowicza, które ukazało się na początku 2012 roku z okazji La Folle Journée „Le Sacre Russe”.

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2012 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl

do góry