Vadim Rudenko

fortepian

Vadim Rudenko

Vadim Rudenko, urodzony w Krasnodarze w rodzinie niezwiązanej z muzyką, rozpoczął grę na fortepianie w wieku 4 lat i od razu zaprezentował zdumiewający talent do muzyki. W wieku 7 lat dał swój pierwszy koncert. W 1975 roku został przyjęty do Centralnej Szkoły Muzycznej w Moskwie, a kilka lat później wygrał konkurs Concertino w Pradze i wstąpił do Konserwatorium w Moskwie do klasy S. Dorenskiego, w której uzyskał dyplom.

W trakcie studiów został laureatem wielu prestiżowych konkursów – konkursu Królowej Elżbiety, Santandera, Viottiego i dwa razy Konkursu im. Czajkowskiego – i występował na koncertach i wielkich tournée w Rosji i za granicą, z towarzyszeniem najbardziej znanych orkiestr (między innymi z Orkiestrą Symfoniczną Radia w Moskwie, Rosyjską Orkiestrą Narodową, Orkiestrą Concertgebouw, WDR Sinfonieorchester z Kolonii, Orkiestrą Symfoniczną NHK w Japonii).
Miał również szczęście współpracować z artystami takimi jak W. Fedosejew, J. Swietłanow, D. Liss, Janowski, P. Entremont, M. Pletniew, J. Baszmet i N. Luganski, z którym od 1995 roku regularnie występuje w duecie.

W trakcie swojej kariery Wadim Rudenko grał na wielkich scenach koncertowych na całym świecie, między innymi w Konserwatorium Verdiego w Mediolanie, Tonhalle w Zurychu, Symphony Hall w Osace, Palais des Beaux-Arts w Brukseli, Suntory Hall w Tokio i Rudolfinum w Pradze. Dawał również koncerty w ramach ważnych festiwali międzynarodowych takich jak La Roque d’Anthéron i Crescendo w Moskwie.

Nagrał również liczne płyty solowe i z towarzyszeniem innych muzyków.

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2012 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl

do góry