Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu

Monika SzemelakMonika Szemelak skrzypce
Ukończyła I stopień Zespołu Szkół muzycznych w Legnicy w klasie skrzypiec mgr Konrada Dragana.
Od 2007 roku  kontynuuje naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Krzysztofa Bruczkowskiego.
Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego ,,Będę Wirtuozem” w Krakowie oraz Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze.

 

  

Orkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st.  im. Karola Szymanowskiego we WrocławiuOrkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st.  im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Zajmuje ważne miejsce w życiu szkoły. Tradycją Orkiestry są koncerty w salach Filharmonii oraz Polskiego Radia, w których akompaniuje wyróżniającym się dyplomantom. Poza tym uczestniczy w życiu muzycznym miasta i województwa. Kilkakrotnie brała udział w ramach imprez towarzyszących festiwalowi Wratislavia Cantans.
W 1995 roku Orkiestra wzięła udział w realizacji filmu „Deszczowy Żołnierz” w reż. Wiesława Saniewskiego. W kolejnych latach wielokrotnie koncertowała poza Polską, w Niemczech, Anglii. W 1998 roku  Orkiestra wzięła udział w XIX Przeglądzie piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, dokonując wspólnie z Beatą Rybotycką, Krystyną Tkacz, Krzysztofem Gosztyłą, Krzysztofem Kolbergerem i Chórem Akademickim Politechniki Wrocławskiej prawykonania „Mszy Polskiej” wg ks. J. Twardowskiego, skomponowanej przez Hadriana Tabęckiego. Koncert był emitowany na antenie ogólnopolskiej.
Ważnym aspektem działalności i rozwoju jest współpraca z zagranicznymi orkiestrami i chórami – Chórem Polskiej Misji Katolickiej w Mönchengladbach, Orkiestrą Liceum im. Gutenberga w Wiesbaden, Orkiestrą Symfoniczną Szkoły Muzycznej w Hanowerze, zespołami kameralnymi i solistami związanymi z Radą Muzyczną Dolnej Saksonii z siedzibą w Hanowerze, Orkiestrą Szkoły Muzycznej i Tańca w Falun (Szwecja), Młodzieżową Orkiestrą z Kopenhagi.
Wielokrotnie również uczestniczyła w koncertach z cyklu „Filharmonia dla Młodych” w Filharmonii Wrocławskiej.

Marcin GraboszMarcin Grabosz
dyrygent
Jest absolwentem fortepianu klasy prof. Grzegorza Kurzyńskiego oraz dyrygentury klasy prof. Mieczysława Gawrońskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Jako dyrygent od 2008 roku  prowadzi Orkiestrę Symfoniczną OSM I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.
Z zespołem tym występował wiele razy w Filharmonii Wrocławskiej, Teatrze Narodowym w Warszawie oraz zagranicą.
Jest także autorem opracowania orkiestrowego Mazurków z op. 50 Karola Szymanowskiego.
Jako pianista od kilkunastu lat zajmuje się kameralistyką. Prowadzi ożywioną działalność koncertową, wykonując zarówno repertuar klasyczny jak i jazzowy. Dokonał wielu prawykonań utworów kompozytorów współczesnych.
W maju 2005 roku  otrzymał nagrodę specjalną za najlepszy akompaniament na Konkursie Muzyki XX Wieku w Warszawie. W 2009 roku ukazał się, zrealizowany wraz z Agatą Zubel, płytowy album Poems, zawierający cykle pieśni twórców XX wieku.

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2012 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl

do góry