Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Uczniowie Wydziału Wokalnego – Sekcji Śpiewu Solowego

Agnieszka BanachAgnieszka Banach sopran
Uczennica ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Marii Hanny Rejmeroku. Brała udział w warsztatach pieśni rosyjskiej prowadzonych przez Izabellę Kłosińską – solistkę Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Elene Vitman – solistkę Teatru Maryjskiego. Od 2007 roku  śpiewa w chórze Schola Cantorum Maximilianum.

 

 

Michał JustaMichał Justa tenor
Uczeń I roku ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Knetiga. 

 

 

 

 

Magdalena MórawskaMagdalena Mórawska sopran
Urodzona w Zakroczymiu. Zamiłowanie do muzyki  przejawiała już w szkole podstawowej, gdzie często występowała na szkolnych akademiach. Należała do grupy wokalnej działającej pod kierunkiem wokalisty i instrumentalisty, Jerzego Worobieja. Zainteresowanie muzyką klasyczną i śpiewem operowym pojawiło się na studiach, kiedy została członkiem Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej. Uczestniczyła w zajęciach  z emisji głosu prowadzonych przez Arsena Szkurhana.
Obecnie jest uczennicą IV roku śpiewu solowego w klasie prof. Jadwigi Skoczylas  w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
W roku 2010 otrzymała wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej w Suwałkach.

Katarzyna OkońskaKatarzyna Okońska mezzosopran
Uczennica IV roku ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Beaty Wardak.
Występuje na scenach w Polsce i zagranicą m.in. na Nadzwyczajnej Gali Tenorów w PKiN w Warszawie oraz na Dorocznym Koncercie Świątecznym Ambasady Polskiej w Muzeum A. S. Puszkina w Moskwie.

 

 

Anna PotyrałaAnna Potyrała sopran
Swoją edukację wokalną rozpoczęła w Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Beaty Wardak. W 2012 roku została laureatką XII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Franciszki Platówny we Wrocławiu. Uczestniczy w kursach wokalnych, doskonaląc swe umiejętności pod okiem znakomitych pedagogów.

 

 

Michał PruszyńskiMichał Pruszyński tenor
Uczeń Szkoły Muzycznej II st. w Żyrardowie w klasie gitary prof. Tomasza Kaszubowskiego.
Od 2011 roku  uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Leszka Świdzińskiego.

 

 
 

Jerzy SawickiJerzy Sawicki baryton
Urodzony w Warszawie. Edukację muzyczna rozpoczął w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na Wydziale Dyrygentury Chóralnej w klasie Sławka A. Wróblewskiego.
Równocześnie uczy się w klasie śpiewu solowego prof. Dariusza Niemirowicza.
Jest solistą Zespołu Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej, z którym występował m.in. w Operze Lwowskiej.
Na koncercie dyplomantów ZPSM im. Fryderyka Chopina śpiewał partię solową w utworze Heinricha Schütza.

Rafał ŻurekRafał Żurek tenor
Uczeń ZPSM im. Fryderyka Chopina oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela.
Zanim rozpoczął naukę śpiewu w klasie prof. Jerzego Knetiga ukończył PSM I st. im Henryka Wieniawskiego w Warszawie na flecie poprzecznym w klasie prof. Renaty Falaszewskiej-Bzówka.

 
 

Monika KolasińskaMonika Kolasińska fortepian
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Naukę kontynuuje na studiach podyplomowych w zakresie Coachingu Wokalnego oraz w Międzywydziałowym Studium Pieśni w tej samej uczelni. W dziedzinie kameralistyki fortepianowej kształciła się pod kierunkiem prof. M. Nosowskiej, prof. K. Jankowskiej oraz ad. R. Morawskiego. W roku 2009 przebywała na stypendium naukowym w Conservatoire National de Region – Centre George Gorse – Boulogne Billancourt w Paryżu.
Laureatka II nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. L. Stefańskiego i H. Czerny – Stefańskiej (2004). Uczestniczyła w Kursach Pianistycznych w Polsce (Warszawa, Słupsk, Sopot) oraz za granicą (Paryż, Villecroze).
Występuje z wieloma śpiewakami na koncertach oraz konkursach krajowych i zagranicznych. Od 2007 roku współpracuje z Estradą Młodych Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 

Katarzyna Zimak – prowadzenie

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2012 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl

do góry